• BIST 108.392
  • Altın 143,183
  • Dolar 3,5328
  • Euro 4,1224
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 23 °C

KIBRIS

Mehmetçiğin destan yazdığı o plaja otel kararı!
Mehmetçiğin destan yazdığı o plaja otel kararı!Kıbrıs Barış Harekatı sırasında amfibi birliklerin adaya ilk kez ayak bastığı ve ilk şehitlerin verildiği Yavuz Çıkarma Plajı, KKTC bakanlar kurulu kararıyla, otel yapılmak üzere özel bir şirkete kiralandı. Ancak kararın geri çekilebileceği öne sürüldü.
Antik Liman’da denizdeki kirlilik utandırıyor
Antik Liman’da denizdeki kirlilik utandırıyorKKTC turizminin başkenti olarak bilinen Girne’deki tarihi antik limanın durumu içler acısı. Mendirekte devrilen direkler, limanda batan sandallar olduğu gibi bırakılmış durumda. Limandaki su ise çöplerden görünmez olmuş konumda.
KKTC'ye Denizcilik Müsteşarlığı Kuruluyor
KKTC'ye Denizcilik Müsteşarlığı KuruluyorLimanlar Dairesi Müdürlüğü’nün örgüt yapısı değiştirilerek Denizcilik Müsteşarlığı adı altında yeniden örgütlenmesi amacıyla çalışmalar başlatıldığı bildirildi.
Rum Balıkçılık Dairesi’nin kapısına ölü kaplumbağalar bırakılıyor
Rum Balıkçılık Dairesi’nin kapısına ölü kaplumbağalar bırakılıyorLarnaka’ya bağlı “Zigi” (Terazi) köyünde bulunan Rum Balıkçılık Dairesi’nin kapısına, son zamanlarda ölü kaplumbağalar bırakıldığı bildirildi.
KKTC’ye Deniz Altından Kabloyla Elektrik Temini
KKTC’ye Deniz Altından Kabloyla Elektrik TeminiTürkiye'den, KKTC'ye deniz altından kabloyla elektrik temin edilmesini öngören anlaşma imzalanıyor.
Birleşmiş Milletler'de Kıbrıs için üçlü zirve
Birleşmiş Milletler'de Kıbrıs için üçlü zirveBM Genel Sekreteri Ban, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Rum lider Anastasiadis ile üçlü toplantı yaptı. Toplantı sonrası konuşan Ban, sürecin çok kritik olduğunu belirtti.
Magusa Limanı'nda çok sayıda kaçak silah ele geçirildi
Magusa Limanı'nda çok sayıda kaçak silah ele geçirildiG.Mağusa Limanı'nda sabahın erken saatlerinde operasyonda çok sayıda kaçak silah ele geçirildi. Silahların Dipkarpaz gemisi ile Türkiye'ye taşınmasının hedeflendiği tahmin ediliyor.
KKTC Ulaştıma Bakanı Kemal Dürüst: Gemikonağı Limanı açılacak
KKTC Ulaştıma Bakanı Kemal Dürüst: Gemikonağı Limanı açılacakKKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, 1992 yılından bu yana faaliyetleri durdurulmuş olan Gemikonağı Liman'nn tekrardan açılacağını söyledi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde özelleştirmeler başlıyor
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde özelleştirmeler başlıyorTC-KKTC arasında 2016-2018 Mali Protokolü içerisinde yer alan eylem planı, birçok alanda özelleştirmeyi ve değişimi gündeme getirecek.Özelleştirme dönemi başlıyor!
Prof. Işık Oray: "Balıkçılıktan 150 milyon Euro ciro yapılabilir"
Prof. Işık Oray: "Balıkçılıktan 150 milyon Euro ciro yapılabilir"Haftasonu hava koşulları nedenyle Zafer Burnu'na sığınan girgır gemilerinin avlandığı iddiaları ülke balıkçılarını tedirgin etmeye devam ediyor.
Kuzey Kıbrıs limanlarında trafik yoğun
Kuzey Kıbrıs limanlarında trafik yoğunKKTC’deki deniz limanlarından 2016 yılının ilk 3 ayında yük, yolcu, tanker, denizaltı, yat, dalgıç gemisi ve römorkörlerden oluşan 426 gemi giriş-çıkış yaptı.
KKTC'de limanlar özelleştikten sonra 24 saat aktif olacak
KKTC'de limanlar özelleştikten sonra 24 saat aktif olacakKKTC'de deniz yolcu taşımacılığı bitme noktasına gelirken limanların özelleştirilip 24 saat aktif hale getirileceği, yeni bir hat kurulacağı yolcu ve nakliyat taşımacılığında Akdeniz’de rekabetin başlayacağı öne sürüldü.
KKTC'li gemi acentaları, limanların özelleştirilmesine karşı
KKTC'li gemi acentaları, limanların özelleştirilmesine karşıTürkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında imzalanacak 2016- 2018 Ekonomik ve Mali Protokolde limanların özelleştirileceği yönünde yer alan ifadeler gemi acentelerini tedirgin etti.
Akdeniz'de büyük işbirliği
Akdeniz'de büyük işbirliğiGüney Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan ve İsrail arasında Akdeniz’de deniz çevresinin korunması alanında bir anlaşma imzalandı.
Gazimağusa Limanı'ndaki sorun yıllardır çözülemiyor
Gazimağusa Limanı'ndaki sorun yıllardır çözülemiyorGazimağusa Limanı’nda boşaltılan dökme yükler hem çevre kirliliği yaratıyor hem de insan sağlığını tehdit ediyor.
Girne Üniversitesi’nin TÜBİTAK Projesi hız kesmeden devam ediyor
Girne Üniversitesi’nin TÜBİTAK Projesi hız kesmeden devam ediyorGirne Üniversitesi’nin Araştırma Gemisi R/V TEAL JR ile TÜBİTAK projesi kapsamında KKTC kıyıları tarıyor.
Kıbrıs Rum Kesimi, Türkiye'yi sınır ihlali iddiasıyla şikayet etti
Kıbrıs Rum Kesimi, Türkiye'yi sınır ihlali iddiasıyla şikayet ettiRum Yönetimi’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Güney Kıbrıs hava sahası ve deniz alanlarını ihlal ettiği iddiasıyla BM’ye şikayette bulunduğu belirtildi.
Limasol Limanı'nda özelleştirme karşıtı grev başladı
Limasol Limanı'nda özelleştirme karşıtı grev başladıLimasol Limanı çalışanları, limanın ticari kısmıyla ilgili özelleştirme yasa tasarısının görüşülmesinin ertelenmesi talebiyle süresiz greve başladılar.
Limasol Limanı'ndan sonra Larnaka Limanı da özelleştiriliyor
Limasol Limanı'ndan sonra Larnaka Limanı da özelleştiriliyorRum Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Marios Demetriades, Larnaka Limanı`nın özelleştirilmesiyle ilgili ihale sürecinin 2016 yılında yer alınmasının beklendiğini ve Kıbrıs hükümetin konuyla ilgili çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.
Güney Kıbrıs ve Amerika'dan ortak tatbikat
Güney Kıbrıs ve Amerika'dan ortak tatbikatGüney Kıbrıs ve ABD, Kıbrıs kıyılarına yakın Ortak Arama ve Kurtarma tatbikatı yaptılar.
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75