• BIST 90.383
  • Altın 145,017
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 18 °C

LİMAN

Port Akdeniz 14 gün ücretsiz depolama imkanı sunacak
Port Akdeniz 14 gün ücretsiz depolama imkanı sunacakTürkiye mermer ve doğaltaş ihracatçıları, İzmir’de düzenlenecek Marble 2017’ye artık elleri çok daha güçlü bir şekilde gidecek.
İzmir ile Miami limanları kardeş oldu
İzmir ile Miami limanları kardeş olduİzmir Alsancak Limanı, dünyanın en önemli kruvaziyer limanlarından biri olan Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami Limanı ile kardeş liman oldu.
Yılport, dijital dönüşüm sürecinde itelligence Türkiye’yi seçti
Yılport, dijital dönüşüm sürecinde itelligence Türkiye’yi seçtiDünyanın en büyük 15 liman operatörlerinden birisi olan Yılport Holding, dijital dönüşümünü "itelligence Türkiye" ile gerçekleştiriyor.
Çelebi Bandırma Limanı'ndan ithalat ve ihracat arttı
Çelebi Bandırma Limanı'ndan ithalat ve ihracat arttıBalıkesir'de bulunan Çelebi Bandırma Limanı'ndan, yılın ilk iki ayında ton bazında ithalat yüzde 17, ihracat ise yüzde 64 arttı.
Öztürk: " İzmir’in geleceği için çok önemli bir proje"
Öztürk: " İzmir’in geleceği için çok önemli bir proje"İzmir denizcilik taşımacılığı sektörü ve liman kullanıcıları, İzmir Körfezi’nin ve İzmir Alsancak Limanı’nın geleceğini belirleyecek olan “İzmir Körfezi ve Limanı Rehabilitasyon Projesi’nin bir an evvel başlamasını istiyor.
İzmir Alsancak limanı ile Miami limanı kardeş olacaklar
İzmir Alsancak limanı ile Miami limanı kardeş olacaklarİzmir Alsancak Limanı, dünyanın en önemli kruvaziyer limanlarından biri olan Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami Limanı ile kardeş liman olacak.
KKTC Limanlar Dairesi verileri açıkladı, rakamlar şaşırttı!
KKTC Limanlar Dairesi verileri açıkladı, rakamlar şaşırttı!KKTC’de faaliyet gösteren dokuz limana geçtiğimiz yıl bin 887 gemi demirlerken, limanlardan bin 875 gemi ayrıldı. Verilere göre limanlardan ülkeye indirilen yük 2 milyon 121 bin ton, yüklenen yük ise 202 bin ton oldu.
Rusya-Türkiye arasında deniz ticareti gelişiyor
Rusya-Türkiye arasında deniz ticareti gelişiyorUlusoy Denizcilik Karadeniz Ro-Ro Samsun Koordinatörü Tuncer Üçüncüoğlu, Rusya ile Türkiye arasındaki uçak krizinin atlatılmasının ardından başlayan gemi seferleri ile günde 6-7 geminin Samsun-Rusya arasında gidip-gelerek ticaret yaptığını söyledi.
İngiltere'de liman işçileri 250 kiloluk bomba buldu
İngiltere'de liman işçileri 250 kiloluk bomba bulduİngiltere'de limanda çalışan işçiler İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma olduğu düşünülen 250 kilogram ağırlığında patlamamış bir bomba buldu.
Saka: "Aliağa'ya lojistik köy kurmamız gerekiyor"
Saka: "Aliağa'ya lojistik köy kurmamız gerekiyor"ATO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka: "Daha fazla katma değer için lojistik köy şart. Yalnız taşıma ile lojistik olmuyor. Buraya gelen malları, bölgemizde ayrıştıracak ve yeniden sevkıyatını yapacak bir lojistik köy kurmamız gerekiyor" dedi.
Limak Sürdürülebilirlik Raporu LACP tarafından ödüllendirildi
Limak Sürdürülebilirlik Raporu LACP tarafından ödüllendirildiLimak 2014-2015 Sürdürülebilirlik Raporu, dünyanın en prestijli halkla ilişkiler platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi tarafından düzenlenen Uluslararası İletişim Ödülleri değerlendirmesi sonucunda gold ödül aldı.
Cumhurbaşkanı'nın istihdam çağrısına RİPORT'tan destek
Cumhurbaşkanı'nın istihdam çağrısına RİPORT'tan destekT.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Rize Ticaret İl Müdürü Osman Köseoğlu ve çalışma arkadaşları RİPORT Rize Limanı İşletmesi Yatırım A.Ş'yi ziyarette bulundu.
Asyaport’tan mermer granülü ihracatı başladı
Asyaport’tan mermer granülü ihracatı başladıImerys firması Marmara Adası’ ndan aldığı 50 Ton mermer granülünü Asyaport Limanı'nda konteynerize etti.
Aliağa "17.3 milyar $'lık" dış ticaret hacmine sahip
Aliağa "17.3 milyar $'lık" dış ticaret hacmine sahipİzmir ilinin Aliağa İlçesi'ndeki limanlardan geçen yıl 8.4 milyar dolarlık ihracat, 8.8 milyar dolarlık ise ithalat gerçekleştirildi.
Assan Limanı Genel Müdürlüğüne Toros Tolga Keleşoğlu getirildi
Assan Limanı Genel Müdürlüğüne Toros Tolga Keleşoğlu getirildiKibar Holding bünyesindeki Assan Liman İşletmeleri A.Ş Genel Müdürlüğüne Toros Tolga Keleşoğlu getirildi.
Samsun Limanı'ına gemiler yanaşamıyor
Samsun Limanı'ına gemiler yanaşamıyorSamsun Valiliği, yoğun kar yağışı ile ilgili yayınladığı "İl Afet ve Acil Durum Raporu"nda Samsun Limanı'ndaki gemi trafiğinde aksamaların olduğunu belirtti.
Ambarlı Limanı çalışanlarından Türk Kızılayı'na destek
Ambarlı Limanı çalışanlarından Türk Kızılayı'na destekAmbarlı Limanı ve Ambarlı Gümrüğü çalışanları, Türk Kızılayı'na destek vermek için kan bağışı kampanyası düzenledi.
Antalya Limanı "Demiryolu Projesi"ni hayata geçirmek istiyor
Antalya Limanı "Demiryolu Projesi"ni hayata geçirmek istiyorAntalya, yüz yıllık demiryolu projesinin bir an önce gerçekleşmesini bekliyor. Antalya'nın ihracatta dünya ile entegre olmasının tek yolunun demir yolu ağı olduğu belirtildi.
Liman girişlerine polis noktaları kuruluyor
Liman girişlerine polis noktaları kuruluyorDeniz Limanları ve Hudut Kapıları Emniyet Müdürü Doğan Özer, limanların girişinde kontrol ve güvenlik amacıyla polis noktaları bulunacağını söyledi.
Trabzon’un Yomra ilçesine kruvaziyer limanı yapılacak
Trabzon’un Yomra ilçesine kruvaziyer limanı yapılacakTrabzon'un Yomra ilçesinde liman bölgesine sosyal alanların ve spor tesislerinin yapılacağı 650 dönümlük alanda sondaj yerleri belirlendi. Bu alana birde kruvaziyer limanı yapılacak.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75