• BIST 82.252
  • Altın 148,354
  • Dolar 3,8176
  • Euro 4,0790
  • İstanbul 4 °C
  • Ankara 1 °C
  • İzmir 7 °C

LİMAN

Ukrayna'da yasa kapsamında liman isimleri değiştiriliyor
Ukrayna'da yasa kapsamında liman isimleri değiştiriliyorUkrayna Altyapı Bakanı Omelyan'ın verdiği talimat doğrultusunda komünizmden arındırma yasası kapsamında liman ve demiryolu tesislerinin ismi değiştiriliyor.
RİPORT'a 2016 yılında 5 milyon euro yatırım yapıldı
RİPORT'a 2016 yılında 5 milyon euro yatırım yapıldıRi Şirketler Grubu, 2016’da limancılıkta 5 milyon Euro inovatif yatırım yaparak kapasitesini artırdı.
Haydarpaşa ve İzmir limanında 'Türk Lirası' kullanılacak
Haydarpaşa ve İzmir limanında 'Türk Lirası' kullanılacakBakan Arslan: "Yabancı para birimleri karşısında milli parayı korumak amacıyla, TCDD tarafından işletilen İzmir ve Haydarpaşa limanlarında 1 Ocak'tan itibaren Türk lirası kullanılmaya başlandı"
IC Karasu Port’a ilk gemi M/V Cielo Di Tokyo yanaştı
IC Karasu Port’a ilk gemi M/V Cielo Di Tokyo yanaştıMarmara Bölgesi’nin Karadeniz’deki tek limanı olan IC Karasu Port Limanı’na ilk ticari gemi olan M/V Cielo Di Tokyo yanaştı.
Asyaport çalışanları kan bağışında bulundu
Asyaport çalışanları kan bağışında bulunduTekirdağ Barbaros’ta kurulu Asyaport Limanı, Türk Kızılay’ı ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında birlikte kan bağışı kampanyası düzenledi.
Hopaport 2017 hedeflerine hızla ilerliyor
Hopaport 2017 hedeflerine hızla ilerliyorHopaport, 2017 yılı hedefleri arasında yer alan konteyner elleçleme hizmeti için girişimlerine ara vermeden devam ediyor.
MIP’de çalışan 300 taşeron işçi artık kadrolu
MIP’de çalışan 300 taşeron işçi artık kadroluMersin Uluslararası Liman İşletmeleri AŞ’de (MIP) taşeron şirkette çalışan işçiler ana bünye kadrosuna geçirildi.
Alsancak Limanı'na dev hayvan gemisi yanaştı
Alsancak Limanı'na dev hayvan gemisi yanaştıKruvaziyer gemilerinin biri bile bu yıl İzmir kentine gelmezken, Alsancak Limanı'na ithal büyükbaş hayvan taşıyan dev kargo gemisi M/V Almawashi yanaştı.
Port Akdeniz "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği" projesini başlatıyor
Port Akdeniz "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği" projesini başlatıyorAkdeniz Bölgesi’nin en önemli limanı Port Akdeniz, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği alanında Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi Antalya’da başlatıyor.
Global Liman İşletmeleri'nden anlamlı bir yarış
Global Liman İşletmeleri'nden anlamlı bir yarışValletta Kruvaziyer Limanı’nın ev sahipliği yaptığı Global Run Valletta, Malta’da iki gün boyunca adeta bir festival rüzgarı estirdi.
Ukrayna’nın en uzun nehrinde Arkas'ın konteynerleri
Ukrayna’nın en uzun nehrinde Arkas'ın konteynerleriUkrayna’da Arkas Line’ın acenteliğini yapan Arkas Ukraine Ltd. firması Dinyeper (Özi)’de nehir taşımacılığı hizmeti vermeye başladığını belirtti.
Safiport Derince yeni teslim aldığı deniz araçlarıyla hizmet verecek
Safiport Derince yeni teslim aldığı deniz araçlarıyla hizmet verecekSafiport Derince’nin hizmet yetkisini taşıdığı “Römorkaj ve Kılavuzluk Hizmeti” liman tarafından verilmeye başlandı.
Gemlik Denizcilik Topluluğu tekne ile limanlara teknik gezi düzenledi
Gemlik Denizcilik Topluluğu tekne ile limanlara teknik gezi düzenlediUludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencileri Gemlik Denizcilik Topluluğu tarafından Oğuzhan 3 Gezi Teknesi ile Gemlik Limanlar Bölgesi'ne denizden teknik gezi gerçekleştirdi.
Deniz Otobüsü İskelesi İmar Planı Askıya Çıktı
Deniz Otobüsü İskelesi İmar Planı Askıya ÇıktıTuzla Deniz Otobüsü İskelesi imar planları Bakanlık tarafından onaylanarak 30 gün boyunca askıya çıkarıldı.
Antalya'da kruvaziyer limanı çalışmalarına başlandı
Antalya'da kruvaziyer limanı çalışmalarına başlandıAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden Kruvaziyer ve Yat Limanı Liman Projesi için deniz ve kara zemin etüt çalışmalarına başlandı.
Çandarlı Limanı'nda konsept değişikliğine gidiliyor
Çandarlı Limanı'nda konsept değişikliğine gidiliyorÇandarlı Limanı'nda konsept değişikliğine gidilmek istendiği söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, konteyner limanı olarak planlanan liman projesiyle ilgili ihale tarihinin netlik kazanmadığını dile getirdi.
Türkiye’de bir ilk: Ruhsat tescili verildi
Türkiye’de bir ilk: Ruhsat tescili verildiTürk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Tekirdağ’da kurulan özel limandaki liman üstü iş makinelerine ruhsat tescili verilerek Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi.
Limanlarda kalifiyeli eleman ihtiyacı eğitimle çözülecek
Limanlarda kalifiyeli eleman ihtiyacı eğitimle çözülecek“Liman İşletmelerinde Nitelikli İşgücü ile İş Verimliliği ve Etkinliği Modelimizle Türkiye’de Öncü Oluyoruz” Projesi için imzalar bugün Kocaeli Sanayi Odası'nda düzenlenen törenle atıldı.
Çandarlı Liman Projesi Arap Saçı
Çandarlı Liman Projesi Arap SaçıHükümetin, 35 projesi arasında yer alan Çandarlı Limanı’nda iki yıl önce çalışmalar durdu. Projede revizyona gidildi ancak ihaleye ne zaman çıkılacağı belirsiz. Yapılan 290 milyon liralık yatırım da çürüyor.
Kum girişi kapattı, liman göle döndü
Kum girişi kapattı, liman göle döndüTrabzon un Söğütlü ilçesinde bulunan limanın girişi dalgaların kumları taşımasıyla kapandı.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75