• BIST 92.424
  • Altın 150,326
  • Dolar 3,6475
  • Euro 3,9001
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 15 °C

LİMAN

Rekabet Kurumu'ndan Zeyport Limanı'na soruşturma
Rekabet Kurumu'ndan Zeyport Limanı'na soruşturmaRekabet Kurumu, Zeyport Zeytinburnu Liman İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile S.S. Gemi Tali Acenteleri Deniz Motorlu Taşıyıcıları Kooperatifi hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Port Akdeniz’de
Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Port Akdeniz’dePort Akdeniz’e sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi. M/S Mein Schiff 3 yolcu gemisi 5.161 alman turisti Antalya’ya getirdi.
Mega yatların yeni rotası İstanbul olacak
Mega yatların yeni rotası İstanbul olacakAtaköy Marina Mega Yat Limanı, CNR Avrasya Boat Show ile kapılarını dünyaya açıyor. Dünyada yaklaşık olarak 7 bin tane bulunan mega yatlara hizmet verecek olan limanın, İstanbul’un turizm potansiyeline ciddi bir katkı yapması bekleniyor.
Haydarpaşa Limanı'nda uluslararası yolcu salonu açıldı
Haydarpaşa Limanı'nda uluslararası yolcu salonu açıldıUkrayna ile yapılan taşımacılık ve turizm anlaşmaları kapsamında Haydarpaşa Limanı’nda oluşturulan uluslararası yolcu salonu törenle hizmete açıldı.
TDİ'ye ait Taşucu Limanı özelleştiriliyor
TDİ'ye ait Taşucu Limanı özelleştiriliyorTürkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye (TDİ) ait Taşucu Limanı ve liman geri sahasında bulunan taşınmazlar, 36 yıllığına, 'işletme hakkının verilmesi' yöntemiyle özelleştirilecek.
Limanlar Yönetmeliği'nde değişiklikler yapıldı!
Limanlar Yönetmeliği'nde değişiklikler yapıldı!Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan "Limanlar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" 08 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Erdoğan: "Filyos, Türkiye'nin 3. büyük limanı olacak"
Erdoğan: "Filyos, Türkiye'nin 3. büyük limanı olacak"Zonguldak halkıyla Madenci Anıtı Meydanı'nda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filyos Limanı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
İyilik zinciri Global Run’a büyük ödül!
İyilik zinciri Global Run’a büyük ödül!ACE of M.I.C.E. Ödülleri Zorlu PSM’de düzenlenen törende sahiplerini buldu. Global Ports Holding tarafından gerçekleştirilen “Global Run Bodrum 2016”, Türkiye’nin “En İyi Spor Etkinliği” seçildi.
Nemport, Zim Line ile Amerika'ya bağlanacak
Nemport, Zim Line ile Amerika'ya bağlanacakNemport Liman İşletmeleri & Özel Antrepo Nakliye Tic. A.Ş. hizmet verdiği hatlar arasına Zim hattını da ekledi.
Global Ports Holding Miami’den 4 ödülle döndü
Global Ports Holding Miami’den 4 ödülle döndüGlobal’in işlettiği Barselona, Valetta, Singapur ve Venedik Kruvaziyer Limanları dünyanın en iyisi seçildi.
Marport, yeni bir rekora imza attı!
Marport, yeni bir rekora imza attı!Arkas ve dünya çapında konteyner limanı işletmecisi Terminal Investment Limited ortaklığı ile kurulan Marport, 2016 yılında tarihinin en yüksek elleçleme rakamına ulaştı.
Port Akdeniz 14 gün ücretsiz depolama imkanı sunacak
Port Akdeniz 14 gün ücretsiz depolama imkanı sunacakTürkiye mermer ve doğaltaş ihracatçıları, İzmir’de düzenlenecek Marble 2017’ye artık elleri çok daha güçlü bir şekilde gidecek.
İzmir ile Miami limanları kardeş oldu
İzmir ile Miami limanları kardeş olduİzmir Alsancak Limanı, dünyanın en önemli kruvaziyer limanlarından biri olan Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami Limanı ile kardeş liman oldu.
Yılport, dijital dönüşüm sürecinde itelligence Türkiye’yi seçti
Yılport, dijital dönüşüm sürecinde itelligence Türkiye’yi seçtiDünyanın en büyük 15 liman operatörlerinden birisi olan Yılport Holding, dijital dönüşümünü "itelligence Türkiye" ile gerçekleştiriyor.
Çelebi Bandırma Limanı'ndan ithalat ve ihracat arttı
Çelebi Bandırma Limanı'ndan ithalat ve ihracat arttıBalıkesir'de bulunan Çelebi Bandırma Limanı'ndan, yılın ilk iki ayında ton bazında ithalat yüzde 17, ihracat ise yüzde 64 arttı.
Öztürk: " İzmir’in geleceği için çok önemli bir proje"
Öztürk: " İzmir’in geleceği için çok önemli bir proje"İzmir denizcilik taşımacılığı sektörü ve liman kullanıcıları, İzmir Körfezi’nin ve İzmir Alsancak Limanı’nın geleceğini belirleyecek olan “İzmir Körfezi ve Limanı Rehabilitasyon Projesi’nin bir an evvel başlamasını istiyor.
İzmir Alsancak limanı ile Miami limanı kardeş olacaklar
İzmir Alsancak limanı ile Miami limanı kardeş olacaklarİzmir Alsancak Limanı, dünyanın en önemli kruvaziyer limanlarından biri olan Amerika Birleşik Devletleri'nin Miami Limanı ile kardeş liman olacak.
KKTC Limanlar Dairesi verileri açıkladı, rakamlar şaşırttı!
KKTC Limanlar Dairesi verileri açıkladı, rakamlar şaşırttı!KKTC’de faaliyet gösteren dokuz limana geçtiğimiz yıl bin 887 gemi demirlerken, limanlardan bin 875 gemi ayrıldı. Verilere göre limanlardan ülkeye indirilen yük 2 milyon 121 bin ton, yüklenen yük ise 202 bin ton oldu.
Rusya-Türkiye arasında deniz ticareti gelişiyor
Rusya-Türkiye arasında deniz ticareti gelişiyorUlusoy Denizcilik Karadeniz Ro-Ro Samsun Koordinatörü Tuncer Üçüncüoğlu, Rusya ile Türkiye arasındaki uçak krizinin atlatılmasının ardından başlayan gemi seferleri ile günde 6-7 geminin Samsun-Rusya arasında gidip-gelerek ticaret yaptığını söyledi.
İngiltere'de liman işçileri 250 kiloluk bomba buldu
İngiltere'de liman işçileri 250 kiloluk bomba bulduİngiltere'de limanda çalışan işçiler İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma olduğu düşünülen 250 kilogram ağırlığında patlamamış bir bomba buldu.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75