• BIST 87.592
  • Altın 145,591
  • Dolar 3,6132
  • Euro 3,8307
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 17 °C

SAVUNMA SANAYİ

AMAN-2017 ortak askeri deniz tatbikatı yapılacak
AMAN-2017 ortak askeri deniz tatbikatı yapılacakAMAN-2017 isimli ortak askeri deniz tatbikatı 10-14 Şubat 2017 tarihleri aralığında Kuzey Arap Denizi'nde gerçekleştirilecek. Yapılacak bu tatbikata 71 ülkenin gemisi davet edildi.
Konya "Savunma Sanayi Üssü" olacak
Konya "Savunma Sanayi Üssü" olacakKonya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, kente savunma sanayii sektöründe bir ana yatırım kazandırmayı hedeflediklerini belirterek, Konya’yı bir savunma sanayi üssü haline getireceklerini söyledi.
Mustafa Kaval: ASELSAN’ın hedefi ilk 50 içine girmektir
Mustafa Kaval: ASELSAN’ın hedefi ilk 50 içine girmektirThe Green Park Pendik Hotel’de gerçekleştirilen 3. Uluslararası Savunma Sanayii Yeni Yatırımlar ve İnovasyon Konferansı’nda konuşan ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kaval önemli görüşlerini aktardı.
Katar Sahil Güvenliği Ayvaz Marin'i tercih etti
Katar Sahil Güvenliği Ayvaz Marin'i tercih ettiUlusal ve uluslararası anlamda dev projelere imza atan Ayvaz, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı için Türkiye’de üretilen sahil güvenlik botlarında Ayvaz seviye kontrol ürünleri tercih edildi.
Koçak: “STM keşif yapma durumunda değildir”
Koçak: “STM keşif yapma durumunda değildir”Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) Askeri Gemi Projeleri Direktörü Saim Turgut Koçak deniz sistemleri projeleri hakkında bilgiler aktardı.
Şenlikçi: “Son 10 yılda birçok projeyi hayata geçirdik”
Şenlikçi: “Son 10 yılda birçok projeyi hayata geçirdik”Savunma Sanayii Müsteşarlığı Alt Sistemler Daire Başkanı Dr. Ata Şenlikçi katıldığı savunma sanayii konferansında görüşlerini açıkladı.
Pakistan denizaltılarına HAVELSAN donanımı
Pakistan denizaltılarına HAVELSAN donanımıHAVELSAN, Pakistan'ın Denizaltı Entegre Komuta Kontrol Sistemlerini üretecek. Proje HAVELSAN ile STM ortaklığında gerçekleşecek.
"En Başarılı Ar-Ge Merkezi" ödülü BİTES'in oldu
"En Başarılı Ar-Ge Merkezi" ödülü BİTES'in olduKurulduğu günden itibaren Ar-Ge’ye yatırım yapan, sürekli gelişim ve fark yaratma stratejileriyle sektörde önemli bir yer tutan BİTES "En Başarılı Ar-Ge Merkezi" ödülünü almaya hak kazandı.
ASELSAN'dan Türkiye için bir ilk daha
ASELSAN'dan Türkiye için bir ilk dahaTürkiye'nin bugüne kadar ithal ettiği milyonlarca dolarlık gemi uydu haberleşme terminali, ASELSAN tarafından üretilmeye başlandı.
Savunma sanayinin devleri SSG’de buluştu
Savunma sanayinin devleri SSG’de buluştuYıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) düzenlenen Savunma Sanayi Günleri (SSG) etkinliği, yerli savunma sanayi sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirdi.
Savunma sanayicileri temsilcilerinden önemli buluşma
Savunma sanayicileri temsilcilerinden önemli buluşmaIMC Organizasyon tarafından 30 Kasım 2016 tarihinde The Green Park Pendik Hotel İstanbul’da 3. Uluslararası Savunma Sanayii Yeni Yatırımlar ve İnovasyon Konferansı gerçekleştirildi.
Rusya: Nükleer denizaltılarımız tüm görevlere hazır!
Rusya: Nükleer denizaltılarımız tüm görevlere hazır!Rusya Kuzey Filosu Komutan Nikolay Yevmenov, Rusya'ya ait olan nükleer denizaltılar ile ilgili önemli açıklamada bulundu.
TCG Bayraktar'ın ilk seyir sahası Marmara Denizi
TCG Bayraktar'ın ilk seyir sahası Marmara DeniziYerli ve milli imkanlarla üretimi gerçekleştirilen ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için inşa edilen amfibi çıkarma gemisi TCG Bayraktar (L 402), ilk seyrine Marmara'da çıktı.
STM, yabancı askeri heyetleri ağırladı
STM, yabancı askeri heyetleri ağırladıSavunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM), 9 – 12 Kasım tarihleri arasında 3’üncüsü düzenlenen High Tech Port by MÜSİAD fuarına katıldı.
Savunma Sanayii için yeni yatırımlar ve inovasyon konuşulacak
Savunma Sanayii için yeni yatırımlar ve inovasyon konuşulacak“3. Uluslararası Savunma Sanayii Yeni Yatırımlar ve İnovasyon Konferansı” 30 Kasım 2016 tarihinde The Green Park Pendik Hotel & Convention Center İstanbul’da gerçekleştirilecek.
“PDL Sektör Değerlendirme” raporu yayınlandı
“PDL Sektör Değerlendirme” raporu yayınlandıTürkiye'nin önde gelen danışmanlık ve lider teknoloji şirketi Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM), yeni “Performansa Dayalı Lojistik Sektör Değerlendirme” raporunu yayınladı.
Ankara Askeri Ataşeler Birliği’nden BİTES’e ziyaret
Ankara Askeri Ataşeler Birliği’nden BİTES’e ziyaretAnkara Askeri Ataşeler Birliği (Ankara Military Attache Corps - AMAC) üyeleri BİTES Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri merkezini ziyaret etti. Videolu haber...
Başbakan Yıldırım: Savunma Sanayine Son 14 Yılda Çok Büyük Yatırım
Başbakan Yıldırım: Savunma Sanayine Son 14 Yılda Çok Büyük YatırımBaşbakan Yıldırım, Selah Tersanesi'nde gerçekleşen "TCG YZB. Güngör Durmuş" adlı lojistik destek gemisinin denize indirilmesi töreninde önemli açıklamalarda bulundu.
Türk savunma sanayisi Hazar Denizi'ne açılıyor
Türk savunma sanayisi Hazar Denizi'ne açılıyorAzerbaycan Savunma Fuarı'nda, yeniden yapılanma sürecinde olan Azerbaycan Deniz Kuvvetleri için geliştirilebilecek projeler üzerine yoğun temaslarda bulunuldu.
Sancaktar, Türkiye'nin deniz gücünü dünya denizlerinde temsil edecek
Sancaktar, Türkiye'nin deniz gücünü dünya denizlerinde temsil edecekDünyanın en büyük savaş gemileri arasında yer alan ve Amfibi Gemi (LST) Projesi kapsamında üretilen Sancaktar, Ekim 2017'de Savunma Sanayi Müsteşarlığı'na (SSM) teslim edilecek ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine katılacak.
1 2 3 4 5 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75