• BIST 93.162
  • Altın 147,053
  • Dolar 3,5997
  • Euro 3,9080
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 15 °C

SAVUNMA SANAYİ

Tayvan, 8 yerli denizaltı üreteceğini açıkladı!
Tayvan, 8 yerli denizaltı üreteceğini açıkladı!Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ABD Başkanı Donald Trump'ın yarın Florida'da yapacağı görüşme öncesinde, Tayvan Deniz Kuvvetleri Komutanı Lee Tsung-hsiao, 8 yerli denizaltı üretileceğini belirtti.
'TCG Anadolu' yüzde 68 yerlilik oranıyla üretilecek
'TCG Anadolu' yüzde 68 yerlilik oranıyla üretilecekSedef Tersanesi Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Kalkavan, Türkiye’de ilk kez inşaa edilecek Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi’nde devam eden tasarım aşamalarına bağlı olarak üretime geçildiğini açıkladı.
ASELSAN'ın yeni başkanı "Uçak Mühendisi" oldu
ASELSAN'ın yeni başkanı "Uçak Mühendisi" olduTürkiye'nin öncü yüksek teknoloji şirketi ASELSAN, yola yeni yönetimiyle devam edecek. Yeni yönetimde yönetim kurulu başkanlığını, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özkol yürütecek.
Aselsan ve STM elektronik harp sistemi sözleşmesi imzaladı
Aselsan ve STM elektronik harp sistemi sözleşmesi imzaladıASELSAN ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında 116 milyon avro tutarında elektronik harp sistemi sözleşmesi imzalandı.
SSM Ereğli Shipyard'a ziyarette bulundu
SSM Ereğli Shipyard'a ziyarette bulunduSSM 7 kişilik heyetiyle savunma sanayi projelerinin Ereğli Shipyard'ta inşa edilebilirliğine dair gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmak üzere ziyaret gerçekleştirdi.
"Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler Çalıştayı" düzenlendi
"Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler Çalıştayı" düzenlendiSavunma Sanayi Müsteşarlığı himayesinde, Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (Küdenfor) danışmanlığında ve Aselsan koordinatörlüğünde "Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler Çalıştayı" düzenlendi.
“Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler” çalıştayı yapılacak
“Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler” çalıştayı yapılacakSavunma Sanayi Müsteşarlığı himayesinde, Aselsan A.Ş koordinasyonunda, Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR) danışmanlığında, 8 Mart 2017 tarihinde “Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler” çalıştayı düzenlenecek.
YTÜ'den milli denizaltı projesine destek
YTÜ'den milli denizaltı projesine destekYıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın geliştirilmesi için bağışladığı mini denizaltı üzerinde çalışmalarına başladı.
AMAN-2017 ortak askeri deniz tatbikatı yapılacak
AMAN-2017 ortak askeri deniz tatbikatı yapılacakAMAN-2017 isimli ortak askeri deniz tatbikatı 10-14 Şubat 2017 tarihleri aralığında Kuzey Arap Denizi'nde gerçekleştirilecek. Yapılacak bu tatbikata 71 ülkenin gemisi davet edildi.
Konya "Savunma Sanayi Üssü" olacak
Konya "Savunma Sanayi Üssü" olacakKonya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, kente savunma sanayii sektöründe bir ana yatırım kazandırmayı hedeflediklerini belirterek, Konya’yı bir savunma sanayi üssü haline getireceklerini söyledi.
Mustafa Kaval: ASELSAN’ın hedefi ilk 50 içine girmektir
Mustafa Kaval: ASELSAN’ın hedefi ilk 50 içine girmektirThe Green Park Pendik Hotel’de gerçekleştirilen 3. Uluslararası Savunma Sanayii Yeni Yatırımlar ve İnovasyon Konferansı’nda konuşan ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kaval önemli görüşlerini aktardı.
Katar Sahil Güvenliği Ayvaz Marin'i tercih etti
Katar Sahil Güvenliği Ayvaz Marin'i tercih ettiUlusal ve uluslararası anlamda dev projelere imza atan Ayvaz, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı için Türkiye’de üretilen sahil güvenlik botlarında Ayvaz seviye kontrol ürünleri tercih edildi.
Koçak: “STM keşif yapma durumunda değildir”
Koçak: “STM keşif yapma durumunda değildir”Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) Askeri Gemi Projeleri Direktörü Saim Turgut Koçak deniz sistemleri projeleri hakkında bilgiler aktardı.
Şenlikçi: “Son 10 yılda birçok projeyi hayata geçirdik”
Şenlikçi: “Son 10 yılda birçok projeyi hayata geçirdik”Savunma Sanayii Müsteşarlığı Alt Sistemler Daire Başkanı Dr. Ata Şenlikçi katıldığı savunma sanayii konferansında görüşlerini açıkladı.
Pakistan denizaltılarına HAVELSAN donanımı
Pakistan denizaltılarına HAVELSAN donanımıHAVELSAN, Pakistan'ın Denizaltı Entegre Komuta Kontrol Sistemlerini üretecek. Proje HAVELSAN ile STM ortaklığında gerçekleşecek.
"En Başarılı Ar-Ge Merkezi" ödülü BİTES'in oldu
"En Başarılı Ar-Ge Merkezi" ödülü BİTES'in olduKurulduğu günden itibaren Ar-Ge’ye yatırım yapan, sürekli gelişim ve fark yaratma stratejileriyle sektörde önemli bir yer tutan BİTES "En Başarılı Ar-Ge Merkezi" ödülünü almaya hak kazandı.
ASELSAN'dan Türkiye için bir ilk daha
ASELSAN'dan Türkiye için bir ilk dahaTürkiye'nin bugüne kadar ithal ettiği milyonlarca dolarlık gemi uydu haberleşme terminali, ASELSAN tarafından üretilmeye başlandı.
Savunma sanayinin devleri SSG’de buluştu
Savunma sanayinin devleri SSG’de buluştuYıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) düzenlenen Savunma Sanayi Günleri (SSG) etkinliği, yerli savunma sanayi sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirdi.
Savunma sanayicileri temsilcilerinden önemli buluşma
Savunma sanayicileri temsilcilerinden önemli buluşmaIMC Organizasyon tarafından 30 Kasım 2016 tarihinde The Green Park Pendik Hotel İstanbul’da 3. Uluslararası Savunma Sanayii Yeni Yatırımlar ve İnovasyon Konferansı gerçekleştirildi.
Rusya: Nükleer denizaltılarımız tüm görevlere hazır!
Rusya: Nükleer denizaltılarımız tüm görevlere hazır!Rusya Kuzey Filosu Komutan Nikolay Yevmenov, Rusya'ya ait olan nükleer denizaltılar ile ilgili önemli açıklamada bulundu.
1 2 3 4 5 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75