• BIST 99.639
  • Altın 141,393
  • Dolar 3,5032
  • Euro 3,9191
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 26 °C

SAVUNMA SANAYİ

Savunma sanayisinde ciro 6 milyar dolara ulaştı
Savunma sanayisinde ciro 6 milyar dolara ulaştıSavunma sanayisinin cirosu, iç pazardaki büyümenin etkisiyle geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 21,6 artarak yaklaşık 6 milyar dolara ulaştı. Sektör, 2016 yılında yaklaşık 12 milyar dolarlık sipariş aldı.
Aselsan, tasarım test sistemini yenilikçi XJTAG ile geliştirdi
Aselsan, tasarım test sistemini yenilikçi XJTAG ile geliştirdiTürkiye'nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan Aselsan, CDT Bilgi Teknolojileri’nin temsil ettiği XJTAG Tasarım Test Sistemi’ni kullanmaya başladı.
STM’den İDEF’17 fuarında stratejik hamleler
STM’den İDEF’17 fuarında stratejik hamlelerSTM, Türkiye'nin denizlerdeki gücüne güç katan Milli Gemi Projesi (MİLGEM) ile birlikte pek çok başarılı askeri gemi projesine imza attı.
Türkiye ve Almanya'dan denizaltı inşasında işbirliği
Türkiye ve Almanya'dan denizaltı inşasında işbirliğiTürk ve Alman savunma sanayisi şirketleri, Endonezya Denizaltı Projesi çerçevesinde iyi niyet anlaşması imzaladı. Söz konusu proje, Cumhuriyet tarihinin en önemli ihracat projelerinden biri olacak.
İDEF'in açılış yemeğinde dünya orduları bir araya geldi
İDEF'in açılış yemeğinde dünya orduları bir araya geldiİstanbul'da dün başlayan 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nın (İDEF) açılış yemeği Çırağan Sarayı Kempinski'de gerçekleşti. Yemekte 156 ülke; Milli Savunma Bakanlığı, 23 ülke ise Genelkurmay Başkanlığı düzeyinde temsil edildi.
Dünyanın en iyilerinden olan IDEF kapılarını açtı
Dünyanın en iyilerinden olan IDEF kapılarını açtıUluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) 13. kez kapılarını açtı. Bugün İstanbul'daki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayan fuar, dünyadaki ilk 5 savunma fuarı arasında yer alıyor.
STM, IDEF 2017’de Kamikaze dronlarını tanıtacak
STM, IDEF 2017’de Kamikaze dronlarını tanıtacakSTM ülke güvenliğinde kritik noktalarda kullanılacak olan ilk milli vurucu dronlarını IDEF 2017’de görücüye çıkaracak.
Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı yarın başlıyor
Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı yarın başlıyorTürkiye’nin en büyük uluslararası etkinliklerinden biri olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarlarının 13’üncüsü IDEF ‘17, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşecek.
Kıyılarımız milli sahil gözetleme radarımıza emanet
Kıyılarımız milli sahil gözetleme radarımıza emanetDüşük çıkış gücü ve uygulanan özel dalga biçimleri sayesinde tespit ederken tespit edilmeme özelliğine sahip Serdar, özellikle kritik kıyı bölgelerine yaklaşan tehditlere karşı etkin şekilde müdahale edebiliyor.
Denizaltı teknolojisinde kritik millileşme hamlesi!
Denizaltı teknolojisinde kritik millileşme hamlesi!Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın öncülüğünde STM tarafından yürütülen milli savaş gemileri ve denizaltılarımızın inşasında yerlileşme faaliyetleri hız kazandı.
"TCG Bayraktar” DZKK'ya teslim edildi
"TCG Bayraktar” DZKK'ya teslim edildiTürkiye'de özel sektör tersaneleri tarafından inşa edilen en büyük ve ileri teknolojiye sahip harp gemisi özelliğini taşıyan TCG Bayraktar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.
Tayvan, 8 yerli denizaltı üreteceğini açıkladı!
Tayvan, 8 yerli denizaltı üreteceğini açıkladı!Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ABD Başkanı Donald Trump'ın yarın Florida'da yapacağı görüşme öncesinde, Tayvan Deniz Kuvvetleri Komutanı Lee Tsung-hsiao, 8 yerli denizaltı üretileceğini belirtti.
'TCG Anadolu' yüzde 68 yerlilik oranıyla üretilecek
'TCG Anadolu' yüzde 68 yerlilik oranıyla üretilecekSedef Tersanesi Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Kalkavan, Türkiye’de ilk kez inşaa edilecek Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi’nde devam eden tasarım aşamalarına bağlı olarak üretime geçildiğini açıkladı.
ASELSAN'ın yeni başkanı "Uçak Mühendisi" oldu
ASELSAN'ın yeni başkanı "Uçak Mühendisi" olduTürkiye'nin öncü yüksek teknoloji şirketi ASELSAN, yola yeni yönetimiyle devam edecek. Yeni yönetimde yönetim kurulu başkanlığını, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özkol yürütecek.
Aselsan ve STM elektronik harp sistemi sözleşmesi imzaladı
Aselsan ve STM elektronik harp sistemi sözleşmesi imzaladıASELSAN ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında 116 milyon avro tutarında elektronik harp sistemi sözleşmesi imzalandı.
SSM Ereğli Shipyard'a ziyarette bulundu
SSM Ereğli Shipyard'a ziyarette bulunduSSM 7 kişilik heyetiyle savunma sanayi projelerinin Ereğli Shipyard'ta inşa edilebilirliğine dair gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmak üzere ziyaret gerçekleştirdi.
"Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler Çalıştayı" düzenlendi
"Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler Çalıştayı" düzenlendiSavunma Sanayi Müsteşarlığı himayesinde, Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (Küdenfor) danışmanlığında ve Aselsan koordinatörlüğünde "Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler Çalıştayı" düzenlendi.
“Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler” çalıştayı yapılacak
“Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler” çalıştayı yapılacakSavunma Sanayi Müsteşarlığı himayesinde, Aselsan A.Ş koordinasyonunda, Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR) danışmanlığında, 8 Mart 2017 tarihinde “Deniz Savunma Sanayiinde Yükselen Teknolojiler” çalıştayı düzenlenecek.
YTÜ'den milli denizaltı projesine destek
YTÜ'den milli denizaltı projesine destekYıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın geliştirilmesi için bağışladığı mini denizaltı üzerinde çalışmalarına başladı.
AMAN-2017 ortak askeri deniz tatbikatı yapılacak
AMAN-2017 ortak askeri deniz tatbikatı yapılacakAMAN-2017 isimli ortak askeri deniz tatbikatı 10-14 Şubat 2017 tarihleri aralığında Kuzey Arap Denizi'nde gerçekleştirilecek. Yapılacak bu tatbikata 71 ülkenin gemisi davet edildi.
1 2 3 4 5 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75