• BIST 106.843
  • Altın 142,635
  • Dolar 3,5367
  • Euro 4,1209
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 30 °C
  • İzmir 32 °C

DZKK

"Bahriyenin Kutup Yıldızı" anıldı
"Bahriyenin Kutup Yıldızı" anıldıDeniz Kuvvetleri Komutanlığı Güney Görev Grup Komutanı görevini sürdürürken Balyoz davasından cezaevine konulan ve tahliye olduktan bir yıl sonra akciğer kanserinden hayatını kaybeden emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak, ölümünün ikinci yılında anıldı.
Sahil Güvenlik Komutanlığı'na 600 uzman erbaş alınacak!
Sahil Güvenlik Komutanlığı'na 600 uzman erbaş alınacak!Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2017 Uzman Erbaş alımları için duyuru da bulundu.
Birleşik Görev Kuvveti-151'de komuta Türk Deniz Kuvvetleri'ne geçti
Birleşik Görev Kuvveti-151'de komuta Türk Deniz Kuvvetleri'ne geçtiDeniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca, Birleşik Görev Kuvveti-151 kapsamında Aden Körfezi, Somali karasuları, Hint Okyanusu ve mücavir bölgelerde deniz haydutluğuyla mücadele görevi Japonya'dan devralındı.
TCG Alemdar gemisi ilk tatbikatını yaptı
TCG Alemdar gemisi ilk tatbikatını yaptıAkdeniz’in en büyük ve etkili deniz güçlerinden birine sahip olan Türkiye’nin son dönemde inşa ettiği denizaltı kurtarma gemisi TCG Alemdar, yapılma amacına uygun olarak ilk ciddi sınavını başarıyla verdi.
'MİLDEN Çalıştayı' İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda gerçekleşti
'MİLDEN Çalıştayı' İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda gerçekleştiTürkiye Cumhuriyetinin İlk Milli Denizaltısını yerli imkânlar ile inşa etmek maksadıyla oluşturulan Milli Denizaltı (MİLDEN) Çalıştayı, 15-16 Haziran 2017 tarihlerinde İstanbul Tersanesi Komutanlığı'nda gerçekleştirildi.
SAT’lardan 200 milyon liralık operasyon
SAT’lardan 200 milyon liralık operasyonSüveyş Kanalı’ndan Akdeniz’e giren bir gemiye denizden ve havadan baskın yapan SAT’lar, piyasa değeri 200 milyon lira olduğu değerlendirilen yüklü miktarda eroin ele geçirdi.
Orgeneral Akar, Denizkurdu-2017'yi yerinde izledi
Orgeneral Akar, Denizkurdu-2017'yi yerinde izlediGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Denizkurdu 2017 Tatbikatı kapsamında Marmaris açıklarında yapılan gece atışlarını takip etti, geceyi Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait fırkateynde geçirdi.
Anadolu Yıldızı-2017 Tatbikatı'ndan özel fotoğraflar
Anadolu Yıldızı-2017 Tatbikatı'ndan özel fotoğraflarTuğamiral Bülent Olcay'ın da katılımıyla başlayan tatbikatın Sakız ve Midilli adaları arasında icra edilen safhasından çok özel görüntüler.
Anadolu Yıldızı-2017 tatbikatı Ege Denizi'nde yapıldı
Anadolu Yıldızı-2017 tatbikatı Ege Denizi'nde yapıldıTuğamiral Bülent Olcay'ın da katılımıyla başlayan tatbikatın Sakız ve Midilli adaları arasında icra edilen safhasında, senaryo gereği batmakta ve yanmakta olan ticari gemideki kazazedeler kurtarıldı.
Donanmada neler oluyor
Donanmada neler oluyorOda TV yazarı Deniz Mehmet Irak, "Ne mutlu ki, hala Amiral Çakmak’ın vizyonunu, birikimini, rotasını izleyen subaylarımız var…" diye başlayan yazısında Türk Deniz Kuvvetleri'ne ilişkin önemli bulguları kaleme aldı.
Şehit Serdümen Er Bülent Erdem Taktik Tatbikatı yapıldı
Şehit Serdümen Er Bülent Erdem Taktik Tatbikatı yapıldıAmfibi Görev Grup Komutanlığı Şehit Serdümen Er Bülent Erdem Taktik Tatbikatı 17-20 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi.
DZKK gemileri 23 Nisan'da ziyarete açılıyor
DZKK gemileri 23 Nisan'da ziyarete açılıyorDeniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı yüzer birlikler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla halkın ziyaretine açılıyor.
3 günde 6 binden fazla göçmen kurtarıldı
3 günde 6 binden fazla göçmen kurtarıldıAkdeniz'in Libya ile İtalya arasında kalan orta kısmında son 3 günde yürütülen operasyonlarda 6 binin üzerinde göçmen kurtarıldı.
Sahil güvenlik, bir hafta da 613 göçmeni yakaladı!
Sahil güvenlik, bir hafta da 613 göçmeni yakaladı!Güvenlik birimlerince düzensiz göçle mücadele faaliyetleri kapsamında, geçen hafta (7-14 Nisan) 613 düzensiz göçmen, 9 göçmen kaçakçısı ve bir teröristin yakalandığı bildirildi.
Donanma Komutanlığı kapılarını polis teşkilatına açtı
Donanma Komutanlığı kapılarını polis teşkilatına açtıDonanma Komutanlığı tarafından Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yıl dönümünü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katılan polisler, denizaltı, hücumbot ve fırkateynleri gezdi.
Deniz Kuvvetleri'nin işbaşı kıyafetleri "bahriye mavisi" oldu
Deniz Kuvvetleri'nin işbaşı kıyafetleri "bahriye mavisi" olduDeniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca 3 yılı aşkın süredir devam eden proje kapsamında, personelin gemilerde kullandığı işbaşı denilen bej renkli üniformalar yerini "bahriye mavisi" renge bıraktı
DZKK, "Deniz Yıldızı Tatbikatı" görüntülerini yayınladı
DZKK, "Deniz Yıldızı Tatbikatı" görüntülerini yayınladıDeniz Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Yıldızı Tatbikatı'ndaki fırkateyn, korvet, hücumbotlar ve denizaltılara ilişkin çok özel fotoğraf karelerini paylaştı.
Kıbrıs Gazisi TCG Ertuğrul hizmet dışına ayrıldı
Kıbrıs Gazisi TCG Ertuğrul hizmet dışına ayrıldıKıbrıs Barış Harekatı'na katılan "Gazi" unvanlı 63 yaşındaki çıkarma gemisi TCG Ertuğrul, Foça Deniz Üs Komutanlığı'ndaki törenle hizmet dışına ayrıldı.
İzmir’in 936. yıl fethi ilk kez kutlanıyor
İzmir’in 936. yıl fethi ilk kez kutlanıyorİzmir’in Türkler tarafından 936 yıl önce fethi, ilk kez bu yıl kutlanıyor.
Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı FETÖ'den gözaltına alındı
Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı FETÖ'den gözaltına alındıSamsun merkezli 9 ilde, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Murat Özer'in de aralarında yer aldığı 22 zanlı gözaltına alındı.
1 2 3 4 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75