• BIST 90.383
  • Altın 144,409
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 22 °C

EĞİTİM

“Çanakkale Savaşlarının Türk Tarihi İçindeki Önemi” konferansı yapıldı
“Çanakkale Savaşlarının Türk Tarihi İçindeki Önemi” konferansı yapıldıDokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından düzenlenen “Çanakkale Savaşlarının Türk Tarihi İçindeki Önemi” konferansı 17 Mart 2017 günü gerçekleştirildi.
D-Marin Training, yelkenli tekneleri yaza hazırlıyor
D-Marin Training, yelkenli tekneleri yaza hazırlıyorD-Marin, D-Marin Training eğitim programı kapsamında düzenlediği faydalı ve sürekli eğitimler ile sunduğu tekne bağlama hizmetlerinin yanı sıra tekne sahibi, kaptanlar ve sektörden ilgili kişilerin bilgi seviyeleri arttırmayı da amaçlıyor.
“Vetting Denetimleri: Detaylı Analiz” semineri düzenlendi
“Vetting Denetimleri: Detaylı Analiz” semineri düzenlendiAlpha Marine Consulting Turkey tarafından organize edilen “Vetting Denetimleri: Detaylı Analiz” semineri yoğun katılım ile Grand Sheraton’da yapıldı.
TURMEPA, gönüllü eğitmenlerini yetiştirmeye devam ediyor
TURMEPA, gönüllü eğitmenlerini yetiştirmeye devam ediyorDenizTemiz Derneği/ TURMEPA, 9-12 Mart tarihlerinde denizleri koruma bilincini daha geniş kitlelere aşılamak amacıyla, “10 İlde 20 Gönüllü Eğitmen” Programı çerçevesinde Kocaeli’nde gönüllüleriyle buluştu.
DÖDER "Sektör Söyleşileri" Moda Deniz Kulübü'nde düzenlendi
DÖDER "Sektör Söyleşileri" Moda Deniz Kulübü'nde düzenlendiDenizci Öğrenciler Derneği (DÖDER) 2016 2017 faaliyet döneminde bu sene ilkini gerçekleştirdikleri "Sektör Söyleşileri" etkinliğini 10 Mart 2017 Cuma günü Moda Deniz Kulübü'nde gerçekleştirdi.
Türk Loydu "Deniz Gözetimi Eğitimleri" düzenleyecek
Türk Loydu "Deniz Gözetimi Eğitimleri" düzenleyecekTürk Loydu, ülkemizde gelişmekte olan limancılık sektörünün ihtiyaçlarını da dikkate alarak gözetim faaliyetleri kapsamında önemli olan ana başlıklar için eğitimler düzenlemeye devam ediyor.
GAÜ Mersin Denizcilik ve GAÜ Havacılık Lisesi için protokol imzalandı
GAÜ Mersin Denizcilik ve GAÜ Havacılık Lisesi için protokol imzalandıGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) bünyesinde Mersin’de kurulacak olan, GAÜ Uluslararası Mersin Havacılık Lisesi ve GAÜ Mersin Denizcilik Lisesi için protokol anlaşması imzalandı.
"Lojistik Yönetimi ve Hukuki Boyutu" paneli gerçekleştirildi
"Lojistik Yönetimi ve Hukuki Boyutu" paneli gerçekleştirildiBeykoz Üniversitesi ve İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu işbirliği ile 3 Mart 2017 tarihinde, “Lojistik Yönetimi ve Hukuki Boyutu” konulu bir panel gerçekleştirildi.
DÖDER 3. Delegasyon Toplantısı YTÜ'de yapıldı
DÖDER 3. Delegasyon Toplantısı YTÜ'de yapıldıDenizci Öğrenciler Derneği (DÖDER) 2016-2017 faaliyet dönemi 3. Delegasyon Toplantısı'nı 26 Şubat Pazar günü Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirdi.
GSÜ Denizcilik Kulübü KOSDER'i ağırladı
GSÜ Denizcilik Kulübü KOSDER'i ağırladıGalatasaray Üniversitesi bünyesinde kurulan GSÜ Denizcilik Kulübü, 2. Kariyer Günü etkinliğinde KOSDER ve denizcilik firmalarını konuk etti.
Gemi Sevk ve İdare Sınavı açılacak
Gemi Sevk ve İdare Sınavı açılacakBüyükşehir statüsü ile birlikte iç sulardan da sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapılması için eğitim ve düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
NEO-COL projesinin açılış toplantısı yapıldı
NEO-COL projesinin açılış toplantısı yapıldıTürk Loydu’nun proje koordinatörlüğünde, Tuzla Kaymakamlığı ortaklığı ile yürütülen, NEO-COL (DÇÖT Eğitimine Yönelik Navigasyon Aracı)” başlıklı Erasmus+ KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar projesinin açılış toplantısı Türk Loydu’nda yapıldı.
“Vetting Denetimleri: Detaylı Analiz” semineri yapılacak
“Vetting Denetimleri: Detaylı Analiz” semineri yapılacakAlpha Marine Consulting Turkey tarafından organize edilen “Vetting Denetimleri: Detaylı Analiz” semineri Grand Sheraton’da yapılacak.
Med Marine, Kocaeli'nde Tematik MTAL açılışına öncülük ediyor
Med Marine, Kocaeli'nde Tematik MTAL açılışına öncülük ediyorHayırsever Med Marine Kılavuzluk ve Römorkaj Hizmetleri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Recai Hakan Şen tarafından Körfez’e Endüstriyel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırılacak.
Yusuf Sertkaya’dan ‘İstihdam Seferberliği’ açıklaması
Yusuf Sertkaya’dan ‘İstihdam Seferberliği’ açıklamasıİstihdam Seferberliğini desteklediğini belirten İMEAK Deniz Ticaret Odası Denizcilik Eğitimi Meslek Komitesi Başkanı Yusuf Sertkaya, önemli açıklamalarda bulundu.
Türk Loydu DÇÖT eğitim modülü hazırlayacak
Türk Loydu DÇÖT eğitim modülü hazırlayacakTürk Loydu, Tuzla Kaymakamlığı ve denizcilik eğitimi veren ortakların yer aldığı proje kapsamında “Navigational Equipment Oriented Colregs Training” adlı interaktif mesleki eğitim modülü hazırlayacak.
UNESCO Türkiye Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz YTÜ'nin konuğu oldu
UNESCO Türkiye Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz YTÜ'nin konuğu olduTürkiye’den ve dünyadan önemli isimleri ağırlayan Sultan II. Abdülhamid Uygulama ve Araştırma Merkezi bu kez de UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’u misafir etti.
Tödürge Gölü'nde tüplü dalış eğitimi yapıldı
Tödürge Gölü'nde tüplü dalış eğitimi yapıldıSivas ilinde aralarında sualtı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan ve ekibinin de bulunduğu 20 dalgıç, Sivas'ta yüzeyi buzla kaplı Tödürge Gölü'nde tüplü dalış gerçekleştirdi.
Tersaneler ve limanlar için sürdürülebilir çevre yönetimi semineri
Tersaneler ve limanlar için sürdürülebilir çevre yönetimi semineriTürk Loydu ve YTÜ Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde, "Tersaneler ve Limanlar için Sürdürülebilir Çevre Yönetim Sistemleri" konu başlıklı ücretsiz seminer düzenleniyor.
KEGM’ne ait "M/Tug Söndüren 4" YTÜ’ne hibe edildi
KEGM’ne ait "M/Tug Söndüren 4" YTÜ’ne hibe edildiKıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’yle yapılan protokol ile M/Tug Söndüren 4 römorkörü Yıldız Teknik Üniversitesi’ne hibe edildi.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75