• BIST 88.258
  • Altın 145,686
  • Dolar 3,5936
  • Euro 3,8018
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 11 °C

EĞİTİM

Gemi Sevk ve İdare Sınavı açılacak
Gemi Sevk ve İdare Sınavı açılacakBüyükşehir statüsü ile birlikte iç sulardan da sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapılması için eğitim ve düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
“Bandırma ve Çevresi Deniz Sektör Çalıştayı” düzenlendi
“Bandırma ve Çevresi Deniz Sektör Çalıştayı” düzenlendiBandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi bünyesinde “Bandırma ve Çevresi Deniz Sektör Çalıştayı” düzenledi.
NEO-COL projesinin açılış toplantısı yapıldı
NEO-COL projesinin açılış toplantısı yapıldıTürk Loydu’nun proje koordinatörlüğünde, Tuzla Kaymakamlığı ortaklığı ile yürütülen, NEO-COL (DÇÖT Eğitimine Yönelik Navigasyon Aracı)” başlıklı Erasmus+ KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar projesinin açılış toplantısı Türk Loydu’nda yapıldı.
“Vetting Denetimleri: Detaylı Analiz” semineri yapılacak
“Vetting Denetimleri: Detaylı Analiz” semineri yapılacakAlpha Marine Consulting Turkey tarafından organize edilen “Vetting Denetimleri: Detaylı Analiz” semineri Grand Sheraton’da yapılacak.
Med Marine, Kocaeli'nde Tematik MTAL açılışına öncülük ediyor
Med Marine, Kocaeli'nde Tematik MTAL açılışına öncülük ediyorHayırsever Med Marine Kılavuzluk ve Römorkaj Hizmetleri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Recai Hakan Şen tarafından Körfez’e Endüstriyel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırılacak.
Yusuf Sertkaya’dan ‘İstihdam Seferberliği’ açıklaması
Yusuf Sertkaya’dan ‘İstihdam Seferberliği’ açıklamasıİstihdam Seferberliğini desteklediğini belirten İMEAK Deniz Ticaret Odası Denizcilik Eğitimi Meslek Komitesi Başkanı Yusuf Sertkaya, önemli açıklamalarda bulundu.
Türk Loydu DÇÖT eğitim modülü hazırlayacak
Türk Loydu DÇÖT eğitim modülü hazırlayacakTürk Loydu, Tuzla Kaymakamlığı ve denizcilik eğitimi veren ortakların yer aldığı proje kapsamında “Navigational Equipment Oriented Colregs Training” adlı interaktif mesleki eğitim modülü hazırlayacak.
UNESCO Türkiye Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz YTÜ'nin konuğu oldu
UNESCO Türkiye Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz YTÜ'nin konuğu olduTürkiye’den ve dünyadan önemli isimleri ağırlayan Sultan II. Abdülhamid Uygulama ve Araştırma Merkezi bu kez de UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’u misafir etti.
Tödürge Gölü'nde tüplü dalış eğitimi yapıldı
Tödürge Gölü'nde tüplü dalış eğitimi yapıldıSivas ilinde aralarında sualtı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan ve ekibinin de bulunduğu 20 dalgıç, Sivas'ta yüzeyi buzla kaplı Tödürge Gölü'nde tüplü dalış gerçekleştirdi.
Tersaneler ve limanlar için sürdürülebilir çevre yönetimi semineri
Tersaneler ve limanlar için sürdürülebilir çevre yönetimi semineriTürk Loydu ve YTÜ Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde, "Tersaneler ve Limanlar için Sürdürülebilir Çevre Yönetim Sistemleri" konu başlıklı ücretsiz seminer düzenleniyor.
KEGM’ne ait "M/Tug Söndüren 4" YTÜ’ne hibe edildi
KEGM’ne ait "M/Tug Söndüren 4" YTÜ’ne hibe edildiKıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’yle yapılan protokol ile M/Tug Söndüren 4 römorkörü Yıldız Teknik Üniversitesi’ne hibe edildi.
İTÜ PolReC “Hepimizin Antarktikası” fotoğraf sergisi TSKM’nde açıldı
İTÜ PolReC “Hepimizin Antarktikası” fotoğraf sergisi TSKM’nde açıldıİTÜ PolReC’in katkılarıyla “Hepimizin Antarktikası: Muhteşem Güneyden Görüntüler” isimli fotoğraf sergisi Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde açıldı.
Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bir denizaltı
Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bir denizaltıYıldız Teknik Üniversitesi ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı arasında imzalanan protokol ile üniversiteye mini denizaltı hibe edildi.
İTÜ - GİMDER 3. yaşını kutluyor
İTÜ - GİMDER 3. yaşını kutluyorKökleri 2001 yılından bu yana faaliyet gösteren Gemi Mühendisliği Kulübü'ne dayanan resmi olarak 2014'de kurulan İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Mezunları Derneği bu yıl 3. yaşını kutluyor.
Yıldız Robocon'17'de robotlar mücadele edecek
Yıldız Robocon'17'de robotlar mücadele edecekYıldız Teknik Üniversitesi’nde (YTÜ) bu sene 4.’sünü düzenleyeceği Yıldız Robocon (Yıldız Robotics Contest) robotların kıyasıya mücadelesine sahne olacak.
"MRV ile ilgili AB Gereksinimleri" semineri düzenlenecek
"MRV ile ilgili AB Gereksinimleri" semineri düzenlenecekAlpha Marine Consulting Turkey tarafından “MRV ile ilgili AB Gereksinimleri Semineri” düzenleniyor.
Türk Loydu ve YTÜ arasında eğitimde büyük işbirliği
Türk Loydu ve YTÜ arasında eğitimde büyük işbirliğiTürk Loydu’nun özellikle Üniversiteler, Meslek Odaları ve Organize Sanayi Bölgeleri ile eğitim işbirliği protokolleri yaparak, sektörel alanlarda çeşitli eğitimler düzenlemek düşüncesiyle ortaya koyduğu iş birliği çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
YTÜ-GIDF e-Bülteni Ocak 2017 sayısı yayınlandı
YTÜ-GIDF e-Bülteni Ocak 2017 sayısı yayınlandıYTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi'nin hazırladığı akademik çalışmaların ve öğrenci faaliyetlerinin yer aldığı ve iki ayda bir çıkacak olan e-bültenin ilki yayınlandı.
YTÜ’de 2016’nın “YILDIZ”ları ödüllerini aldı
YTÜ’de 2016’nın “YILDIZ”ları ödüllerini aldıTürkiye’nin En Prestijli Öğrenci Ödülleri olarak anılan ve Marka Tescil Belgesi ile tescillenen ödül törenine 500 Yıldızlı öğrenci ve birçok davetli katıldı.
GAÜ’lü denizciler brövelerini taktılar
GAÜ’lü denizciler brövelerini taktılarGirne Amerikan Üniversitesi Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu bünyesinde 4 yıllık eğitim veren Güverte bölümü öğrencileri düzenlenen törenle “GAÜ Brövelerini” taktılar.
1 2 3 4 5 6 7 8 
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2017 Vira Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 994 95 75